Super lækker villa fra 2022, dejligt beliggende i Hårlev

Her er en skøn, nybygget villa med en moderne planløsning, som er lige til at flytte ind i. Huset er opført i 2022 og byder på 161 velindrettede kvadratmeter med 250 cm lofthøjde i alle rum i huset. Selve grunden er 751 kvadratmeter, og der er en carport med plads til to biler samt et tilstødende skur med opbevaringsplads.

Indenfor er der lyst, indbydende og højt til loftet. I midten ligger et skønt køkken-alrum med både køkkenø og en hyggelig alkove, man kan trække sig tilbage i. Der er ovenlysvinduer og et lille, disponibelt rum, der nemt kan anvendes som viktualierum eller til ekstra køkkenopbevaring. På den anden side af køkkenøen kan I have et spisebord, og alrummet ligger i sømløs forbindelse med stuen, der ligeledes har en lys og åben atmosfære med kig og adgang til i haven.

I den ene ende af huset ligger forældreafdelingen. Her finder I et soveværelse med åbent garderobeskab samt eget spa-lignende badeværelse med karbad og bruser. I den anden ende ligger yderligere tre værelser og et rummeligt brusebadeværelse.

Udenfor er der et stort terrassemiljø, inklusiv en 15 kvadratmeter overdækket terrasse. Her finder I nemt plads til et havebord, I kan samles om, en grill og loungemøbler Haven har en fin græsplæne med plads til leg og aktiviteter og er ganske vedligeholdelsesvenlig.

Abildvænget 28 ligger i et børnevenligt kvarter med en dejlig udsigt. Her bosætter I jer tæt på skovområder, og I får under én kilometer til dagligvareindkøb og daginstitution, ligesom nærmeste skole heller ikke er langt væk. Der er gode transportmuligheder med bus og regionaltog. Køge By ligger i kort kørsel fra adressen.